Najczęstsze pytania (FAQ)

1. Jak się zapisać?
Wypełniając formularz zgłoszeniowy.

2. Ile paczek mogę przygotować?
Dowolną liczbę. Nie chcemy nikogo ograniczać w mikołajowych zapędach. Jeżeli chcesz przygotować więcej prezentów, zaznacz to w formularzu w pytaniu „Dla ilu dzieci chciałbyś/chciałabyś przygotować paczki?”.

3. Gdzie znajdę bieżące informacje na temat przebiegu akcji i aktualności oraz ogłoszenia organizatorów?
Wszystkie bieżące informacje znajdują się na stronie grupy Podaruj Gwiazdkę na Facebooku.

Dokładna nazwa grupy na FB: PODARUJ GWIAZDKĘ Prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka

Nasz Instagram:

4. Jaka powinna być wartość prezentu?
Wartość prezentu powinna wynosić ok. 150 PLN.
Do tego limitu nie wliczamy kosztu słodyczy/bakalii (jeśli chcesz je dołączyć do paczki).

5. Czy mogę coś dołączyć do listu?
Do prezentu nie dołączamy żadnych kartek/listów do dziecka. Jeśli chcesz dołączyć jakieś dodatkowe przedmioty, skonsultuj to z koordynatorem. Słodycze w nieograniczonej ilości mile widziane.

6. Co jeśli treść listu jest dla mnie nieczytelna lub budzi moje wątpliwości?
Skonsultuj to z koordynatorem, który będzie mógł rozwiać wątpliwości, kontaktując się z ośrodkiem.

7. Czy mogę dołączyć owoce?
Tylko takie, które po przesłaniu do ośrodka będą w stanie przetrwać do Świąt. Najlepszym wyborem będą owoce suszone, bakalie lub takie, które mogą dłużej postać. Będą one musiały być też spakowane osobno, ale mogą zostać przesłane jedną paczką.

8. Jak zapakować prezent?
Zapakuj prezent w torebkę prezentową (nie papier, bo wtedy ośrodek nie będzie miał jak sprawdzić zawartości). Torebkę należy dołączyć do przesyłanej paczki. Jeżeli z jakichś przyczyn jest to niemożliwe – bardzo prosimy o jak najszybsze przekazanie koordynatorowi takiej informacji. Jeśli masz więcej takich torebek, możesz je dołączyć do paczki, może przydadzą się do zapakowania prezentu dla innego dziecka.

9. Jak opisać paczkę i prezent do wysyłki?
Paczkę prześlij na wskazany przez koordynatora adres ośrodka, zaznaczając akcję „Podaruj Gwiazdkę” oraz dla kogo jest prezent (imię dziecka, wiek). Dodatkowo torebkę prezentową także opisz imieniem dziecka oraz jego wiekiem.

10. Czy dołączyć baterie?
TAAAAAK!
Bardzo prosimy pamiętać o DOŁĄCZENIU BATERII, jeżeli są potrzebne do danej zabawki. Tak, aby dzieci mogły z zabawek od razu korzystać i nie musiały liczyć na to, że ośrodek im je dokupi.

11. Czy dołączać do paczki słodycze? Jakie?
Jeżeli do paczki chcesz dołączyć słodycze, zapakuj je osobno, w taki sposób, aby w razie czego nie zniszczyły prezentu (np. w przypadku roztopienia się). Idealnie byłoby, żeby było to coś podzielnego np. cukierki, karton batoników itp. Wtedy ośrodek będzie mógł wyrównać ilość słodyczy między wszystkimi dziećmi w ośrodku. Słodycze nie wliczają się do budżetu prezentu (nie liczą się do limitu 150 zł).

12. Czy dołączyć paragon?
Jeśli chcesz dołączyć paragon (dotyczy przedmiotów objętych gwarancją), przekaż go koordynatorowi (a koordynator przekaże zbiorczo wszystkie paragony ośrodkowi).

13. Jak dostarczyć prezent?
Mikołaje przesyłają swoje paczki bezpośrednio do ośrodków za pomocą dowolnej firmy kurierskiej. Nie przesyłamy paczek za pomocą poczty ani paczkomatu, ponieważ ośrodek może nie mieć możliwości ich odbioru.
Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz przesłać paczkę w inny sposób, skontaktuj się ze swoim koordynatorem, który ustali tę kwestię indywidualnie z Ośrodkiem.

14. Czy mogę przygotować prezent, jeśli mieszkam za granicą?
Tak! Jeśli zdecydujesz się przesłać paczkę z zagranicy, pamiętaj, aby się upewnić, że dotrze ona na czas. Jako alternatywne rozwiązanie możesz zamówić paczkę w dowolnie wybranym przez siebie sklepie internetowym w Polsce z dostawą bezpośrednio do ośrodka. Prezent zostanie spakowany w torbę prezentową przez pracowników ośrodka. Poinformuj jednak o tej sytuacji swojego koordynatora, aby ośrodek zdążył się przygotować.

15. W jakim wieku są dzieci?

Zarówno w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, jak i pod opieką ośrodków pomocy społecznej znajdują się podopieczni w różnym wieku – od niemowląt (które same nie napiszą listu ;)) do nastolatków, a czasem nawet osoby dorosłe (18-, 19-latkowie).
Dlatego czasem prośby dotyczą piżamy, miękkiego kocyka, misia, a czasem cieni do powiek lub słuchawek do telefonu. Wierzymy, że każdy ma prawo otrzymać wymarzony gwiazdkowy prezent i szukamy Mikołajów, którzy tę wiarę podzielają <3.

16. Potrzebuję dodatkowych informacji. Jak się skontaktować?

Jeśli dołączyłaś/łeś już do akcji i dostałeś już informację dla kogo przygotowujesz prezent, w razie pytań, skontaktuj się ze swoim koordynatorem. Będzie on wspierał Cię w całym procesie. Kontakt do niego otrzymałaś/łeś w treści maila z informacją o dziecku i ośrodku dla którego przygotowujesz prezent.
Jeśli masz pytania przed dołączeniem do akcji lub nie masz jeszcze przypisanego koordynatora, możesz skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt lub zadaj pytanie na grupie facebookowej Podaruj Gwiazdkę.

17. Jak wygląda proces?

1. Po rejestracji poprzez formularz zapisowy otrzymujecie maila z potwierdzeniem rejestracji (lub z potwierdzeniem bycia na liście rezerwowej)

2. Po przypisaniu dziecka otrzymujecie maila z informacją o placówce, imieniu i wieku dziecka oraz kontakt do Waszego koordynatora

3. Po otrzymaniu przez nas listu otrzymujecie maila z jego treścią oraz skan.

4. Jeśli nie dotarł któryś z maili sprawdź w SPAMie i poszukaj według nadawcy: no-reply@podarujgwiazdke.org
Nadal nie ma? Napisz do nas 🙂

5. Status swoich prezentów możecie sprawdzić w linku, który otrzymaliście w pierwszym mailu z potwierdzeniem rejestracji

6. PRZED ZAKUPEM PREZENTU prześlijcie link do tego co chcecie kupić koordynatorowi, aby również wiedział co otrzyma dziecko, a w razie pomyłki mógł ją wyłapać

7. Po zakupie koordynator prześle Wam adres placówki

8. Po zrobieniu wysyłki do ośrodka przekażcie numer listu przewozowego koordynatorowi

9. Listy docierają do ośrodka ❤ Radość! ❤


18. Jestem na liście rezerwowej. Co teraz?

W momencie gdy skończą się już dostępne listy, zapisując się przez formularz zgłoszeniowy, możliwy będzie zapis wyłącznie na LISTĘ REZERWOWĄ.

Jak tylko zwolni się list lub w placówce, która bierze udział w akcji pojawi się nowe dziecko (co przed Świętami zdarza się wyjątkowo często) włączymy Cię do grona Mikołajów i otrzymasz swój własny list.

Co jeśli nie będzie już wolnych listów? Nic straconego!
Będziemy bardzo szczęśliwi jeśli zdecydujesz się kupić dzieciom słodycze i bakalie, które także zostaną rozdane podczas Świąt.
W tej sprawie odezwie się do Ciebie jeden z koordynatorów.